UHKA – see on rühm rõõmsameelseid ja aktiivseid erinevas vanuses naisi, kelle sõnul aitab tantsuharrastus püsida vormis, unustada igapäevaelu probleeme, rõõmustada ennast ja teisi. 

Põltsamaa Kultuurikeskuse Naisrahvatantsurühm on tegutsenud juba 40 aastat. Alustati 1972. aastal Helbe Punga juhendamisel õpetajate rühmana.

2001. aasta novembris alustas rühma juhendamist Kaja Kivi. Rühma nimeotsingu tulemuseks oli see, et 2004. aasta suvest hakkasime esinema Uhka nime all. 

2011. aasta sügisest alustas rühmaga tööd noor juhendaja Piret Pruus. 

2013. aasta sügisel tõi Piret enda tööd jätkama Madli Telleri.

2014. aasta sügisest olime jälle uue õpetaja ootel, kuna Madli läks end täiendama laia maailma. Kujunes nii, et Piretile ei antud valikut, pidi tööle asuma ja juhendas meid 2016 aasta suveni.

2016. aasta sügisest detsembri lõpuni - Kaja Kivi. 

2017. aasta algusest on meie õpetaja Karin Uusküla.

Oleme tantsinud paljudel suurematel ja väiksematel tantsupidudel, külasimmanitel ja juubelisünnipäevadel
2003. aastal panime end proovile vabariiklikul naisrahvatantsurühmade võistutantsimisel Nõos
2004. aastal osalesime XVII Üldtantsupeol Tallinnas, XLI Europeadel Riias, võtsime osa Kristjan Toropi mälestuseks toimunud võistutantsimisest
2005. aastal osalesime naisrühmade võistutantsimisesel Põlvas, aitasime korraldada IX Minieuropeade Põltsamaal ja käisime Prantsusmaal XLII Europeade festivalil Quimperis.
2006. aasta esimeseks tantsupeoks oli II Talvine Tuhamägede Tantsupidu, juuni algul käisime kolmandat korda oma maakonna tantsupeol Palal.
Pidude vahele jäi veel Maie Orava tantsude võistutantsimine Tartu Vanemuises. Suviseks ürituseks oli Võru Folkloorifestival. 
2007 - I Eesti Naistetantsu Festival Jõgeval ja Europeade Taanis. 
2008 algas Kuningliku jahilkäiguga, kevadel osalesime Maie Orava tantsude võistutantsimisel, Põltsamaal peeti Jõgevamaa tantsupidu, aasta jooksul olid pea pooltel rühmaliikmetel ümmargused sünnipäevad ja hooaja lõpetas Itaalia reis.
2009 aasta jääb meelde kui tantsupeo aasta, millele eelnes nelja maakonna ühine pidu Peipsi kaldal ja peale suurt pidu käisime neljandat korda Europeadel Klaipedas. 
2010 osalesime Võrus naisrühmade võistutantsimisel ja Jõgeval uute naistetantsude konkursil,  suvine reis oli Ungarisse. Kuna olime toetanud Jõgevahe Pere naistetantsupeo ideed, siis algas peo ettevamistus, mille tulemuseks jutustati tantsides kõigile meeldejääv NaiseLugu 12. juunil 2011 Jõgeval.  Selle koosseisu viimane ühine üritus oli Teatetants.

2011. aasta sügisel,  hooaja algul, olime laialimineku meeleolus. Uue õpetajaga harjumine läks kiiremini kui uute liikmete leidmine. Ja esimeseks tõsisemaks katsumuseks uue alguse järel oli osalemine 2012. aasta kevadel Jõgeval II Eesti Naistetantsu Festivalil ja IX naisrühmade võistutantsimisel. Sügisel alustasime hooaega naisrühma 40-nda tegevusaasta juubelinäitusega ja sünnipäevapidu pidasime koos Jõgevaha Pere ja Meie Mariga Kuremaal öötantsupeona 2013. aasta juulis. 

2013 aasta sügisest läks õpetaja Piret "titepuhkusele" ja tema kutsel tuli meid juhendama uus õpetaja Madli. Esmaseks eesmärgiks sai 2014 aasta tantsupidu. Aga lisaks jõudsime ka naisrühmade võistutantsimisele. Kogu rühmale huvitava trennihooaja lõpetasime Heimtali tantsulaagris. 

2014 aastal alustasime natuke hõredama trennigraafikuga, kuna Piretile tuli tagasitulek ootamatult,  hooaeja lõpetas maakonna laulu- ja tantsupidu ja Kassinurmes naistetantsupeo avaüritus.  2015 augustist alustasimegi esmalt naistetantsupeo toetuseks korraldatud kohvikuga MeheLugu Põltsamaa kohvikute päeval ja hooaeg lõppes II Eesti Naiste Tantsupeoga MeheLugu 12.06.16 Jõgeval.

2016 sügisest olime jälle ilma õpetajata, Piret enam Põltsamaale ei hakanud käima ja ajutiselt aitas meid aasta lõpuni taas Kaja. 

2017 jaanuarist sai meie õpetajaks Karin. Selle hooaja suurem üritus oli Jõgevamaa Rahvakultuuripäev Peipsi ääres Kasepääl. Hooaja lõpetasime kohvikuga 20. augustil Põltsamaa kohvikutepäeval.  Meie kohvik Naised aias ... oli kingitus Eesti Vabariigile, tähistasime koos Eestimaa sünnipäeva  ja andsime omapoolse panuse pidupäeva meeleolukamaks muutmiseks. Kohvikuga lõpetasime ka järgmise, naisrühma 45-nda hooaja.